logo fox

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX
pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej
oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

 

 

UWAGA!!! Ze względu na duże zainteresowanie konkursem możliwość zapisywania uczestników zostaje przedłużona do 22.01.2019. Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia w konkursie!

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" w bieżącym roku szkolnym odbędzie się we wtorek, 5 marca 2019 roku, rano - początek o godzinie 8.00 - 8.30.
Będzie to już XIX edycja konkursu.
Odpłatność za udział uczestnika w konkursie będzie nadal wynosiła 9 zł..
Wykaz lektur obowiązujących w tegorocznej edycji konkursu zamieszczony jest w zakładce: Materiały przygotowawcze. Znajdują się tam także teksty z poprzednich lat.
Lektury są w tym roku w cenie: 14,50 zł..
Rejestracja uczestników do konkursu będzie prowadzona:
od 15 listopada 2018 roku do 15 stycznia 2019 roku.

Uwaga!!! Nastąpiły zmiany dotyczące regionów na Pomorzu.
Dotychczasowy Region Gdański zmienił nazwę na Region Pomorski.
Obejmuje on nadal Województwo Pomorskie, a ponadto dołączona do niego została wschodnia część Województwa Zachodniopomorskiego: Koszalin i otaczającego go powiaty.
Zachodnia część Województwa Zachodniopomorskiego: Szczecin i powiaty znajdujące się wokół niego pozostały w dotychczasowym Regionie Północno-Zachodnim.

Uwaga!!! Nauczyciel - szkolny opiekun Konkursu FOX, dokonujący rejestracji szkoły, gdy stwierdzi, że nie dotarł do niego link aktywujący konto szkoły (link jest generowany przez system automatycznie w momencie zakładania konta) powinien sprawdzić, czy link nie trafił do spamu, a jeżeli go tam nie znajdzie, to powinien niezwłocznie o zaistniałej sytuacji powiadomić swojego koordynatora regionalnego konkursu lub administratora strony mailem, wysłanym ze skrzynki e-mailowej swojej szkoły. Konto należy zakładać i aktywować korzystając z komputera szkoły.

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej (vide: Materiały przygotowawcze). Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: Kittens (kl. III-IV SP) Bunnies (kl. V-VI SP), Ducks (kl. VII-VIII SP), Lions (III kl. gimnazjum, I kl. liceum), Eagles (II-IV kl. szkół ponadgimnazjalnych).

Główną nagrodą, częściowo sponsorowaną przez MM Publications, w konkursie jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników z kategorii Kittens II - Eagles I.
Dla uczestników z wynikami bardzo dobrymi i dobrymi przewidziane są nagrody rzeczowe.

Sponsorem nagród w formie egzaminów językowych Cambridge University jest Language Traning Centre LangLTC .